01 lutego 2022

Hashimoto, a stan skóry

   Codzienna praca w gabinecie kosmetologicznym, pokazuje, jak wiele osób zmaga się z chorobą HASHIMOTO - przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy.  W Trakcie jej przebiegu dochodzi do zachwiania gospodarki hormonalnej, zaburzeń funkcjonowania układu odpornościowego oraz niedoborów antyoksydantów. Wyżej wymienione czynniki mają duży wpływ na kondycję skóry, która wymaga szczególnej pielęgnacji zarówno w warunkach domowych, jak i gabinetowych.

 

   W chorobie Hashimoto towarzyszą często takie objawy skórne, jak: zaburzona bariera ochronna naskórka, a tym samym nadmierna suchość, rumień, łuszczenie, swędzenie, szorstkość, obrzęk, utrata jędrności, głębokie linie, trądzik, stany zapalne, hirsutyzm, nierównomierne rozłożenie barwnika - przebarwienia. Typowym objawem jest zimna skóra, co wynika z ogólnoustrojowego spowolnienia metabolizmu komórkowego.

 

PIELĘGNACJA GABINETOWA

   W gabinecie MGK SKINGLOW znamy mechanizmy, fizjologię skóry, rozumiemy dane schorzenia. Tym samym  stworzyliśmy autorskie terapie łączone dedykowane dla osób z Hashimoto i innymi chorobami z autoagresji. Zabiegi mają na celu działania: antyoksydacyjne, łagodzące, nawilżające, odżywcze, przeciwzapalne, stymulujące. W trakcie kwalifikacji Klientki do terapii, by nie doprowadzić do nasilenia procesów autoimmunologicznych, zawsze sprawdzamy stadium rozwoju choroby.

 

PIELĘGNACJA DOMOWA

   Główne działania pielęgnacji domowej w chorobie Hashimoto, będzie opierało się na intensywnym nawilżeniu skóry, odbudowie jej bariery lipidowej i antyoksydacji. Do oczyszczania skóry twarzy należy stasować produkty i fizjologicznym pH, bez dodatku alkoholu, mydła i silnych detergentów, które powodują silne podrażnienie i przesuszenie skóry.  Składniki aktywne , które powinny znaleźć się w  serach i kremach do pielęgnacji cery w chorobach z autoagresji to: arginina, kwas mlekowy, kwas lactobionowy, kwas ferulowy, resveratrol, floretyna, witamina C, pentavitin, kwas lewulinowy, hinokitiol, ceramidy, beta-glucan, trehaloza, olej abisyński, tamanu. Raz lub dwa razy w tygodniu należy stasować peeling enzymatyczny w celu złuszczania naskórka. Powierzchowne pozbycie się martwych komórek naskórka , umożliwi  lepsze wnikanie substancji aktywnych z serum i kremów i masek użytych w kolejnym etapie pielęgnacji.

 

DIETA I STYL ŻYCIA

Dieta i styl życia w chorobie Hashimoto odgrywa istotne znaczenie. Tylko kompleksowe podejście do problemu tej choroby,  pozwoli wprowadzić  schorzenie w stan remisji, które zależy od:

  • Diagnostyki organizmu

  • Suplementacji dobranej pod katem badań laboratoryjnych

  • Detoksykacji wątroby

  • Diety eliminacyjnej (jeśli zachodzi taka potrzeba)

  • Regeneracji i uszczelnienie jelit

  • Ruchu, snu i regeneracji.

WARSZTATY

ŚWIADOMEJ PIELĘGNACJI DOMOWEJ

DIAGNOSTYKA

DLA RÓŻNYCH PROBLEMÓW SKÓRY

STREFA DLA KOBIET W CIĄŻY

​​​​​I OKRESIE LAKTACJI

PAKIETY SPECJALNE


 

 

Copyright 2021. MGK SKINGLOW. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: KK MARKETING&DESIGN

Social Media

OFERTA

Godziny Otwarcia

Pn - Pt: 10.00 - 20.00
Sob: 9.00 - 14.00

kontakt@mgkskinglow.pl

tel. 530 650 200

ul. Nałęczowska 18/96

(wejście od ulicy Nałęczowskiej)

I PIĘTRO

 

Dane kontaktowe