WARSZTATY

ŚWIADOMEJ PIELĘGNACJI DOMOWEJ

DIAGNOSTYKA

DLA RÓŻNYCH PROBLEMÓW SKÓRY

STREFA DLA KOBIET W CIĄŻY

​​​​​I OKRESIE LAKTACJI

PAKIETY SPECJALNE


 

 

Copyright 2021. MGK SKINGLOW. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: KK MARKETING&DESIGN

Social Media

OFERTA

Godziny Otwarcia

Pn - Pt: 10.00 - 20.00
Sob: 9.00 - 14.00

kontakt@mgkskinglow.pl

tel. 530 650 200

ul. Nałęczowska 18/96

(wejście od ulicy Nałęczowskiej)

I PIĘTRO

 

Dane kontaktowe

Psychokosmetologia ma na celu:

Terapie psychokosemtologiczne wykazują działanie prozdrowotne poprzez ograniczanie ryzyka powstania wielu chorób (np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, choroby Alzheimara, depresji).

Masaż w połączeniu z medytacją uważności ma na celu oddziaływać jednocześnie na ciało i umsył. Dochodzi do całkowitego relaksu, uwalniając napięcie, w związku z czym cały organizm staje się odprężony a umysł wyciszony.

Badania naukowe jednoznacznie wskazują na szereg korzyści z praktykowania medytacji uważności, która pozwala koncentrować się na bieżącym momencie czyli bycie „tu i teraz”. Ma na celu zwiększenie poczucia spokoju i relaksu fizycznego, poprawy równowagi psychicznej wsparcia radzenia sobie z dermatozami skórnymi, oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.


Żeby medytacja przynosiła korzyści, bardzo ważne jest systematyczne jej praktykowanie, zaleca się codzienną 15-20 min. praktykę w warunkach domowych.

Dobroczynne działanie kolorów było badane od 2000 roku p.n.e. do terapii używano trzy podstawowe kolory – czerwony, niebieski i żółty. 
 

Niebieskie światło wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, regeneracyjne  przyśpieszając proces gojenia.  Badania naukowe dowiodły, iż niebieskie światło jest efektywne w leczeniu ran, zmniejsza dolegliwości związane z trądzikiem, AZS, łuszczycą, świądem i wypryskiem, ale też wielu problemów na podłożu psychologicznym , w tym depresji. 


Żółte światło wykazuje działanie na poziomie naskórka i skóry właściwej. Łagodzi zaczerwienienie i podrażnienie poprzez stymulację dotlenienia  i krążenia limfatycznego. Terapia żółtym światłem jest efektywna w przypadku trądziku, trądziku różowatym, atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy. 


Światało czerwone okazało się efektywne w celach gojenia ran i świeżych blizn np. potrądzikowych, przyśpieszenia regeneracji oraz stymulacji oraz poprawy mikrokrążenia w skórze.

Muzyka – dźwięk jest sztuką za pomocą, której można wykonywać terapie prozdrowotne, wykazujące działanie na różnego rodzaju bodźce emocjonalne, fizyczne, społeczne oraz poznawcze.

 

Muzykoterapia jest metodą terapeutyczną, która od wielu lat jest wykorzystywana w leczeniu, jak i wspomaganiu leczenia chorób o podłożu psychicznym oraz somatycznym. Muzykoterapia wpływa na poprawę nastroju, leczenie bólu, łagodzenie objawów chorób psychicznych oraz u pacjentów z chorobami neurologicznymi i urazami mózgu.
 

Masaż jest silnym środkiem wzmacniania ludzkich emocji.  Wykazuje on  dobroczynne działanie na cały organizm. Pod wpływem masażu dochodzi do kaskady procesów fizjologicznych i psychicznych, w związku z czym obniża się poziom kortyzolu,  dochodzi do zmniejszenia stresu i złagodzenie bólu, poprawia się  samopoczucie,  a także zdolność radzenia sobie z daną chorobą. 


Badania naukowe jednoznacznie dowodzą, iż zabiegi masażami wykazuje dobroczynny wpływ na różnego rodzaju stany chorobowe np. depresję, dermatozy skóry, autyzm, zespoły bólowe w tym zapalenie stawów , nadciśnienie, astmę stwardnienie rozsiane, etc. Wyniki badań przeprowadzonych za pomocą elektroencefalografii (EEG)  wykazują, iż terapia masażem zmniejsza lęk. 

STRES jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka i stanowi naturalną reakcję na podłoże zakłócające równowagę organizmu. Nadmierny stres może prowokować wiele chorób zarówno na podłożu psychicznym jak i somatycznym, w tym także choroby skóry tj. trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty. 


Zabiegi mające na celu obniżyć stres oraz wesprzeć organizm na warunki stresowe. Dotyczy to osób zdrowych nie radzących ze stresem, jak i również osób borykających się z problemami różnego rodzaju chorób ciała i skóry twarzy.

Polega na holistycznym czyli całościowym podejściu do opieki nad organizmem człowieka. Uwzględniając stres i jego wpływ na nasilenie chorób skóry oraz zmiany somatyczne, mające znaczenie na jakość życia. Jest to podejście odpowiadające holistycznemu modelowi zdrowia, który rekomendowany jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

 

 

 

Świtałoterapia
Autorski masaż psychosomatyczny
Mindfulness (medytacja uważności)
Zabiegi lecznicze z światłoterapią, medytacją uważności

 

 

 

Autorski masaż psychosomatyczny
Autorski masaż z elementami muzykoterapii
Autorski masaż z Mindfulness (medytacja uważności)
Światłoterapia 
Mindfulness (medytacja uważności)

 

 

 

Autorski  masaż z elementami muzykoterapii
Autosrki masaż psychosomatyczny
Mindfulness (medytacja uważności

Zabiegi mające na celu możliwość wsparcia terapii dermatologicznych, tj. trądzik, trądzik rózowaty, łuszczyca,  AZS, bielactwo, czyli chorób prowokujących i zaostrzanych przez  stres. Oddziaływanie długotrwałego stresu może prowadzić do rozwoju choroby, pogłębiać przebieg dermatozy, może również przyczyniać się do gorszego efektu zabiegów terapeutycznych oraz spowodować nawrót choroby skóry. Proponowane w psychokosmetologii techniki redukujące stres, takie jak medytacja, masaż , masaż z światłoterpią, fitoterapią będą wspierać terapie dermatologiczne.