gabinet MGK SKINGLOW zaprasza Panie na zabiegi od 14-tego do 30-tego tygodnia ciąży,
wymagane zaświadczenie od lekarza prowadzącego o stanie zdrowia ciężarnej, przebiegu ciąży oraz braku przeciwwskazań do zabiegów.

Działanie przeciwzapalne
i przeciwbakteryjne

Regulację wydzielania sebum

Odbudowę bariery hydrolipidowej

Rozjaśnienie przebarwień

Wygładzenie drobnych zmarszczek

Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny

 

 

 

 

Oczyszczanie wodorowe/ maska cytoplazmatyczna DMK

Oczyszczanie wodorowe oraz peeling chemiczny/ maska cytoplazmatyczna DMK

Oczyszczanie pleców z peelingiem medyczny/ maską cytoplazmatyczną DMK

Terapia enzymatyczna Maska #1  

Terapia Prozyme + enzymatyczna maska

MGK SKINGLOW BLASK SKÓRY autorski program pielęgnacyjny: peeling enzymatyczny/chemiczny, koktajl mineralny, masaż twarzy, maska 100% naturalna 

Peeling chemiczny 

Peeling chemiczny z maską cytoplazmatyczną DMK

 

WARSZTATY

ŚWIADOMEJ PIELĘGNACJI DOMOWEJ

DIAGNOSTYKA

DLA RÓŻNYCH PROBLEMÓW SKÓRY

STREFA DLA KOBIET W CIĄŻY

​​​​​I OKRESIE LAKTACJI

PAKIETY SPECJALNE


 

 

Copyright 2021. MGK SKINGLOW. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: KK MARKETING&DESIGN

Social Media

OFERTA

Godziny Otwarcia

Pn - Pt: 10.00 - 20.00
Sob: 9.00 - 14.00

kontakt@mgkskinglow.pl

tel. 530 650 200

ul. Nałęczowska 18/96

(wejście od ulicy Nałęczowskiej)

I PIĘTRO

 

Dane kontaktowe

Ciąża kobiety to wyjątkowy stan, podczas którego zachodzi wiele zmian w organizmie. Szczególne modyfikacje występują w obrębie układu hormonalnego, immunologicznego, a także naczyniowego, co może uzewnętrzniać się na skórze w postaci różnych fizjologicznych i patologicznych objawów skórnych. Nie tylko ciąża, ale także połóg jest okresem wielu istotnych zmian hormonalnych. Z jednej strony hormony regulują przebieg ciąży, z drugiej natomiast są przyczyną powstawania zmian skórnych - np. trądzikowych, pigmentacyjnych, naczyniowych, obrzęków. Pierwsze etapy ciąży kobiety związane są z produkcją progesteronu przez ciałko żółte, a następnie estrogenu, progesteronu, gonadotropiny kosmówkowej i hormonu wzrostu przez łożysko. Dodatkowo zmiany dokonują się także w gospodarce hormonalnej tarczycy i kory nadnerczy.


Jednym z najczęstszych problemów kobiet w ciąży są zmiany trądzikowe i hiperpigmentacja skóry. 20% ciężarnych kobiet uskarża się na przebarwienia twarzy, które określa się jako maska ciążowa, ostuda, melasma, czy cholasma. Uwidaczniają się one na żuchwie, górnych wargach, policzkach, nosie oraz czole. Takie zmiany najczęściej samoistnie zanikają po porodzie, ale wiele z nich utrwala się na skórze i pozostają trudnością na lata. Na typowe zmiany pigmentacyjne w okresie ciąży uskarża się nawet 90% kobiet! Typowe, czyli jakie? Oprócz skóry twarzy umiejscowione są one w okolicach kresy białej, brodawek, narządów płciowych i pach. Wydzielane przez organizm progesteron, estrogeny i melanotropina powodują pojawianie się danych znamion. Jeżeli kobieta posiada już znamiona barwnikowe - piegi, świeże blizny, to one także mogą ulec przyciemnieniu. Szczególny wpływ ma tutaj promieniowanie ultrafioletowe, które jest odpowiedzialne za nasilenie i/lub powstawanie owych zmian. 


Przebieg ciąży związany jest także z pojawianiem się zmian naczyniowych. Są one następstwem wzrostu ilości i szybkości przepływu krwi, a także proliferacji naczyń przy wzroście ich przepuszczalności i osłabieniu elastyczności. Większość żył rozszerza się, czego skutkiem jest ich duża widoczność w okolicach piersi, brzucha i łydek. Następnie różne okolice ciała obarczone są powstawaniem teleangiektazji, wenulektazji, rumienia twarzy i dłoni. Dzięki systematycznie wykonywanym zabiegom gabinetowym, jak i dobranej do potrzeb skóry pielęgnacji domowej, kondycja cery ulega znacznej poprawie.