11 stycznia 2022

Stop niedoskonałościom
Trądzik pospolity

W najnowszym wydaniu branżowego magazynu LNE przygotowałam wypowiedź, w której podzieliłam się autorską terapią łączoną, dotyczącą trądziku pospolitego. 

 

 

TREŚĆ WYPOWIEDZI:

 

Moja terapia skóry z trądzikiem pospolitym grudkowo-krostkowym, wykorzystująca techniki łączone, pozwala kompleksowo walczyć z wykwitami, dając optymalny efekt. Stawiam w niej na bardzo skuteczne składniki aktywne, zawarte w peelingach chemicznych i innych preparatach, które efektywnie zwalczają niedoskonałości.

 

Przed zabiegiem. Praca z cerą problematyczną oznacza dla mnie zawsze dokładny wywiad kosmetologiczno-dermatologiczny, ocenę kondycji skóry i ogólnego stanu zdrowia. Wymaga też rozpoznania przyczyn powstawania wykwitów trądzikowych. Niezwykle ważnym elementem jest właściwe przygotowanie skóry do terapii. Jeśli zachodzi taka potrzeba, zalecam wcześniej zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i odbudowę płaszcza hydrolipidowego.

Redukcja zmian. Celem autorskiej terapii łączonej jest zmniejszenie wykwitów grudkowo-krostkowych, zahamowanie procesu zapalnego, wygładzenie, nawilżenie i wzmocnienie bariery skóry.

Cztery etapy. Pierwszym etapem procedury jest aplikacja preparatu z dodatkiem wyciągu z alg brunatnych, listownicy palczastej, soli morskiej i kwasu alfa-linolowego o silnym działaniu detoksykującym i wzmacniającym.

kolejnym krokiem jest nałożenie na 10 minut kwasu ferulowego. Wykazuje on silne działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i zmniejszające zaczerwienienia. Trzeci etap to aplikacja na skórę mieszaniny kwasów: salicylowego, linolowego i cytrynowego, które działają synergistycznie i mają bardzo szerokie spektrum aktywności, dając natychmiastowe efekty: wyciszenia zmian zapalnych, antybakteryjne i keratolityczne.

Ostatnim krokiem jest aplikacja na kwadrans specjalistycznego żelu z laktoferyną , która przyśpiesza procesy regeneracji tkanek oraz z argininą przywracającą optymalny poziom nawilżenia.

Efekty. są widoczne już po pierwszym zabiegu: stan zapalny jest wyciszony, wykwity grudkowo-krostkowe zniwelowane, skóra złagodzona i co najważniejsze - z nienaruszoną barierą hydrolipidową.

 

 


 

 

WARSZTATY

ŚWIADOMEJ PIELĘGNACJI DOMOWEJ

DIAGNOSTYKA

DLA RÓŻNYCH PROBLEMÓW SKÓRY

STREFA DLA KOBIET W CIĄŻY

​​​​​I OKRESIE LAKTACJI

PAKIETY SPECJALNE


 

 

Copyright 2021. MGK SKINGLOW. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: KK MARKETING&DESIGN

Social Media

OFERTA

Godziny Otwarcia

Pn - Pt: 10.00 - 20.00
Sob: 9.00 - 14.00

kontakt@mgkskinglow.pl

tel. 530 650 200

ul. Nałęczowska 18/96

(wejście od ulicy Nałęczowskiej)

I PIĘTRO

 

Dane kontaktowe